NASIL YAPARIZ

1. Ortam sıcaklığı ve beton zeminin nem oranı uygulama yapılacak mekanda sıcaklık +8c ile 34carasında olmalı , beton nem oranı %6 ile % 86 altında olması gerekir.
2. Epoksi uygulanacak zemin sağlam, pürüzsüz ,kuru, tozsuz, kimyasal maddelerden arındırılmış olmalıdır. Astar öncesi bütün bu şartlar oluşturulmalı ve epoksi astar tekniğine uygun bir şekilde zemine uygulanmalıdır. Zeminde bulunan çukur , çatlaklar vs epoksi macun epoksi astar ,epoksi harç ile tamiratı yapılır.
3. Epoksi Astar : Epoksi kaplamaya hazır hale getirilmiş zemin tek kat veya birkaç kat rulo yardımıyla zemine uygulanır. Astarın beton ile uyumu sağlandıktan sonra kuvars kumu serpilerek dolgu yapılır.Böylelikle zemin boşluklarından arındırılmış darbelere karşı daha sağlam hale gelmiş olur.Kendisinden sonra uygulanacak epoksinin zemine daha iyi yapışmasını sağlar .Uygulama yapılacak zemin önce yerde bulunan  kuvars kumundan  temizlenir.
4. Epoksi Son Kat : Epoksi son kat uygulamadan önce mekanın tozdan nemden hava sirkülasyonundan korunmalı istenilen kalınlığa göre epoksi boya zemine dişli mala, rulo ile uygulanır. Uygulama sonu düzgün parlak muhteşem bir zemin elde edilir. Uygulama yapılan ortamın  sıcaklığına göre uygulanan epoksiboya 10-24 saat aralığında kuruyarak kullanıma hazır gale gelir.
 

Mutlu müşterilerimiz arasında sizleride görmek isteriz...

Ral Renk Kataloğu